Close

O nas

Mamy nadzieję, że będziemy się dzielić naszą pasję do Springerów, korzystając z wieloletniego doświadczenia. Nasze psy odzwierciedlają wszystkie najlepsze cechy rasy.
Natalia Górska
Założycielka hodowlii
Spotted witch Charm
Patryk Górski
Wsparcie i opieka nad psami

Na początku była ONA

Dropcia, bo o niej mowa, przybyła do mojego domu w bardzo ważnym dla mnie momencie. Szpital, chemia, walka z nowotworem i z samym sobą – to była moja rzeczywistość.  Wsparciem okazał się piegowaty stwór, który kochał mnie bezwarunkowo i towarzyszył wszędzie „dosłownie”! Dziękuję za nią i za wszystko Renacie (hodowla Adea), z którą teraz blisko współpracujemy.
I udało się! A potem było już tylko piękniej i bardziej piegowato!
Wkrótce dołączyła do nas Flora (C.I.E. Ch PL ICE FLOWER Adea) i rozpoczęłyśmy przygodę z wystawami. Poznałam ludzi, którzy mieli pasję i doświadczenie w hodowli i postanowiłam spróbować własnych sił. Wszystkim, którzy stanęli wtedy na mojej drodze będę zawsze wdzięczna.
Pierwszy, kolejny i kolejny miot napawały dumą a pasja się rozwijała i miłość do rasy. Jeżdżąc na wystawy w towarzystwie naszych piegusów i mojej przyjaciółki Dominiki, która wtedy stawiała pierwsze kroki na ringach a dziś jest uznanym w świecie handlerem, zwiedziłam pół świata.
W końcu przyszedł czas smutku i załamania. W wyniku komplikacji po porodzie straciłam JĄ. I wtedy po raz kolejny uratowała mi życie! Była impulsem do zmian w życiu osobistym dotąd żałosnym, smutnym i skomplikowanym…
Dziś mamy wokół siebie grono przyjaciół, które rośnie z każdym przychodzącym na świat miotem tak jak i apetyt na więcej i więcej, więcej pasji, więcej miłości, więcej piegów!  
Wspólnie z mężem Patrykiem oddajemy się pasji hodowania, a razem z naszymi dziećmi i ukochanymi piegusami tworzymy zgrane domowe stado.

Pierwsze zwycięstwa, pierwsze sukcesy

PIerwsze sukcesy naszej hodowli nadeszły wraz z dorastaniem szczeniąt z pierwszego miotu – miotu A, który nazwałam miłością – AMOR.
Nasz jedynak AMIGO AMOROSO rozpoczął dobrą passę od występów w klasie szczeniąt, gdzie wzbudzał ogromny entuzjazm wśród publiki i sędziów. Ma chłopiec urok osobisty. Interchampion i zdobywca championatów wielu krajów napawał dumą i zwiększał apetyt na sukcesy z udziałem naszego przydomka poprzez kolejne zwycięstwa i BISy w wielu krajach. Amigoś potwierdził swoją klasę zdobywając tytuł  res.CACIB, a co za tym idzie tytuł v-ce Zwycięzcy Świata 2016.
Jego siostry AFORADA AMOROSA, ACTIVIA AMOROSA i AMBROSIA AMOROSA również święciły triumfy na ringach krajowych i zagranicznych. Wszystkie są multichapuonkami i mają tytuły Interchampiona. Pierwszy sukces na skalę światową zapewniła nam właśnie AMBROSIA AMOROSA ukochana Amber zdobywając w Mediolanie tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Świata 2015!

Decyzja podjęta! Jak kupiliśmy stare gospodarstwo poza miastem...

… albo też w jaki sposób psy motywują do rozwoju i życiowych zmian!
Dom na przedmieściu na osiedlu Stara Miłosna w 2016 roku zaczął nieco pękać w szwach od wszystkich psich i ludzkich osiągnięć oraz ilości zamieszkujących go na stałe i przyjmowanych do hotelu duszyczek, aż finalnie pozostał ostoją największych trofeów i miejską bazą życiową oraz miejscem odchowywania noworodków w ich pierwszych tygodniach życia. Zaś w poszukiwaniu dogodnej lokalizacji dla hodowli natrafiliśmy na…. popadłą w ruinę zaniedbaną stajnię położoną w najcudowniejszych okolicznościach przyrody jakie możemy sobie wymarzyć! W 2017 roku stajnia zmieniła się nie do poznania – czyż to nie postęp, jaki zawdzięczamy psom?, a jej podwoje otwarliśmy szeroko dla wszystkich chętnych do odwiedzin gości. Zapraszamy!

Hodowla w pełnym rozkwicie

przez kolejne lata w naszym stadzie przybywało i nadal przybywa pięknych przedstawicieli rasy, którzy rodzą się u nas. W tym czasie sprowadziliśmy również kilka importowanych psów i suczek ze Szwecji, gdzie bardzo lubimy odwiedzać przyjaciół hodujących springer spaniele angielskie, a także z Danii, z hodowli Sieger’s, gdzie pojechałam na pierwsze krycie i zostałam przyjęta z niebywałą życzliwością i zrozumieniem, oraz z Anglii dokąd to udałam się w podróż życia by odwiedzić najznakomitsze hodowle. Wszystkich chłopców i dziewczyny, owoce domowych skojarzeń oraz zagranicznych podróży, możecie poznać w zakładce Nasze Psy!

Nie byłoby tych wszystkich lat oraz możliwości jednoczesnego podróżowania, odchowywania miotów i prowadzenia hotelu, który to jakoś tak sam z siebie przy okazji zaczął się prowadzić prowokowany chęciami opiekunów do znalezienia bezpiecznego miejsca dla swojego przyjaciela, gdyby nie rzesza zaangażowanych osób stanowiących kadrę Spotted with Charm, a raczej naszą małą rodzinę na czele z najbardziej oddaną opiekunką i przyjaciółką Anią. Poznacie ich w zakładce Nasz Zespół!

Przyszłość zapowiada się wspaniale

Nam ultricies laoreet ornare. Suspendisse eget urna rutrum, tempus dui et, ornare nulla. In mattis purus metus, at luctus velit sodales nec. Phasellus ullamcorper eros quis ex luctus, nec volutpat.